Microsoft 365

Microsoft 365

Epidemia koronawirusa Covid-19 wymusiła na firmach wdrożenie nowych sposobów współpracy i kolaboracji. W wielu przypadkach wykorzystywane narzędzia takie jak komunikatory, serwery plików, VPN nie były ze sobą kompatybilne i bezpieczne, a ich użycie wymagało wykonania szeregu czynności np. wielokrotnego logowania w różnych serwisach.

Dlaczego warto wybrać
Microsoft 365

Jeżeli współpraca na odległość jest dla Twojej firmy problematyczna, chociaż dostrzegasz jej zalety np. w postaci większej elastyczności pracy lub obniżenia kosztów stałych np. wynikających z wynajmu powierzchni dla wszystkich pracowników, wówczas Security Partners proponuje wdrożenie systemu Microsoft 365 - najbardziej zaawansowanego technologicznie systemu opartego na chmurze obliczeniowej, stworzonego do optymalizacji pracy zespołowej.

Pomożemy Ci zaprojektować i przenieść dane takie jak pliki czy wiadomości e-mail do nowej platformy. Dodatkowo nauczymy jak wykorzystywać wszystkie zalety Microsoft 365, których nie znajdziecie korzystając z innych popularnych, ale rozproszonych systemów. Ty też już dziś możesz mieć wszystkie potrzebna aplikacje w jednym miejscu.

Praca zdalna, komunikacja i wymiana danych na nieosiągalnym do tej pory poziomie

Platforma Microsoft 365 to pakiet narzędzi biznesowych stworzonych aby pomóc w sprawnym realizowaniu codziennych zadań w tym obsługi poczty, przechowywania i wymiany plików, komunikacji głosowej i video. Microsoft 365 to także najlepsze aplikacje biurowe, takie jak Word, Excel czy PowerPoint.

Microsoft 365 to usługa subskrypcyjna. Oznacza to, że każdy użytkownik pakietu może zainstalować go na 5 komputerach PC lub Mac, 5 telefonach i 5 tabletach – licencje pomiędzy nimi może przenosić kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Microsoft 365 działa także na urządzeniach mobilnych i poprzez przeglądarkę internetową. Kiedy pracujesz zdalnie albo nie masz dostępu do służbowego komputera to dostęp do dokumentów i aplikacji możesz uzyskać niemal z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Nawet jeżeli Twój komputer, tablet lub telefon ulegnie uszkodzeniu to wszystkie Twoje dane przechowywane w usłudze Microsoft 365 pozostaną nietknięte.

Wszystkie potrzebne aplikacje w jednym miejscu

 

Microsoft stosuje zaawansowane mechanizmy ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem i użyciem przez nieuprawnione osoby. W celu ochrony danych przechowywanych na serwerach stosuje szyfrowanie, a kiedy dane są przesyłane za pośrednictwem Internetu wówczas wykorzystywane są bezpieczne protokoły transportowe. Do logowania się w usługach Microsoft365, podobnie jak w bankowości, możesz używać dodatkowych zabezpieczeń takich jak tokeny.

Poczta e-mail i kalendarz klasy korporacyjnej

Dostępny w ramach usługi Microsoft 365 serwer poczty Exchange to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań na rynku, a przy tym intuicyjne i łatwe w użytkowaniu. Oferuje każdemu użytkownikowi skrzynkę pocztową o pojemności 100GB (50GB na pocztę i 50GB na archiwum). Dzięki Microsoft 365 Exchange zsynchronizujesz pocztę, kalendarze, kontakty i zadania na wszystkich urządzeniach, które wykorzystujesz. Możesz także łatwo udostępniać kalendarz innym współpracownikom, zarządzać urlopami i zwolnieniami, rezerwować zasoby np. rzutnik i salę konferencyjną. Dzięki zaawansowanym filtrom antywirusowym i antyspamowym maleje ryzyko zainfekowania sieci komputerowej złośliwym oprogramowaniem przesłanym w poczcie internetowej.

Przechowywanie i współdzielenie plików i dokumentów

Użytkownicy Microsoft 365 mogą przechowywać swoje pliki na dysku OneDrive lub na platformie Sharepoint. Dysk OneDrive ma pojemność 1TB (1000 gigabajtów) dla każdego pojedynczego konta. Dzięki automatycznej synchronizacji zmiany dokonane w dokumentach lub plikach są natychmiast propagowane na wszystkie urządzeniach danego użytkownika. Microsoft 365 pozwala także na tworzenie, wyświetlanie i edytowanie dokumentów pakietu Office takich jak Word, Excel czy PowerPoint bezpośrednio w przeglądarce internetowej więc nie musisz mieć stacjonarnego pakietu Microsoft Office aby korzystać z jego funkcjonalności. OneDrive wspiera wersjonowanie, czyli zapamiętuje modyfikacje dokonywane na plikach i przechowuje kilkaset wersji pojedynczego dokumentu. Nawet jeżeli skasujesz ważne informacje zawarte w danym pliku możesz przywrócić jego wcześniejszą wersję. Chociaż OneDrive pozwala na współdzielenie plików to najlepszą platformą do kolaboracji jest Sharepoint, którego pojemność to co najmniej 1TB. Sharepoint posiada wszystkie cechy OneDrive, ale dodatkowo wspiera zaawansowane funkcje zarządzania i publikacji informacji pomiędzy użytkownikami i zespołami sieci firmowej.

Tak jak w przypadku poczty opartej o serwer Exchange wszystkie dane przechowywane na OneDrive i Sharepoint są szyfrowane in-transit (w trakcie przesyłania) oraz at-rest (na serwerze).

Centrum pracy zespołowej bez narażania prywatności i bezpieczeństwa.

Pandemia Covid-19 pokazała jak bardzo potrzebne są sprawdzone i bezpieczne narzędzia do sprawnej oraz wygodnej komunikacji. Microsoft Teams zapewnia wygodną komunikację głosową oraz wideo, a dodatkowo łączy poszczególne aplikacje Office365 w jednym miejscu. Każdy użytkownik Teams ma dostęp do kontaktów, kalendarza i spotkań, udostępnianych plików z poziomu pojedynczego okna. Bardzo łatwa jest także współpraca z osobami spoza Twojej organizacji, nie posiadającymi pakietu Microsoft 365 ponieważ mogą one bezpłatnie uczestniczyć w organizowanych przez Ciebie spotkaniach.

Licencjonowanie pakietów Microsoft 365 przygotowanych dla małych i średnich firm

 

Microsoft 365 Business Basic – w ramach tego planu otrzymujesz serwer poczty elektronicznej Exchange o pojemności 50GB na każdą skrzynkę email (+50GB na archiwum wiadomości), dysk sieciowy OneDrive o pojemności 1TB na każdego użytkownika, dostęp do zaawansowanej platformy kolaboracji grupowej Sharepoint o pojemności min. 1 TB, dostęp do aplikacji Teams, oraz dostęp do aplikacji online Word, Excel, PowerPoint przez przeglądarkę internetową.

Microsoft 365 Business Standard – jeżeli jesteś przyzwyczajony do klasycznego pakietu Microsoft Office instalowanego na komputerze wybierz tą wersję. Zawiera ona wszystkie aplikacje pakietu Microsoft365 Business oraz dodatkowo umożliwia korzystanie z pełnego pakietu Microsoft Office instalowanego na komputerze PC lub Mac.

 

Korzystanie z systemu Microsoft365 jest tańsze niż myślisz. Jeżeli chcesz wycenić koszt wdrożenia i licencji Microsoft365 zachęcamy do kontaktu.

Powiązane tematycznie artykuły

F-16

Drugie dno technologii na przykładzie F-16, iPhone SE i Microsoft 365

F-16 w Siłach Powietrznych Kiedy w 2002r. polski rząd rozstrzygał przetarg na myśliwiec wielozadaniowy, w konkursie brały udział firmy lotnicze ...
Czytaj więcej