Sieć VPN – zdalna praca

Sieć VPN

Zdalny dostęp w oparciu o Sieć VPN to często optymalne rozwiązane dla pracodawcy i pracownika:

Dzięki zdalnemu dostępowi opartemu o połączenie sieć VPN umożliwisz pracownikom pełnienie swoich obowiązków nawet wówczas, gdy nie ma możliwości, by pracowali z firmy.

Jest to szczególnie przydatne w okolicznościach, które ciężko przewidzieć np. nagłych nieobecnościach spowodowanych koniecznością opieki nad chorym dzieckiem. Lub takich, które do niedawna uznawane były za marnowanie czasu np. wielogodzinnej podróży pociągiem. Męczącą jazdę samochodem teraz można zastąpić podróżą koleją i wykorzystać ten czas na efektywną pracę nad zadaniami służbowymi.

Kolejną zaletą zdalnego dostępu do sieci komputerowej firmy opartego o  sieć VPN jest możliwość prowadzenia pracy poza godzinami otwarcia biura. Zadania, których z różnych przyczyn nie udało się wykonać w czasie pracy w biurze, można dokończyć z domu.

Dzięki zdalnemu dostępowi w oparciu o  sieć VPN praca w firmowym systemie księgowym, kadrowym, CRM, wymiana plików i wiele innych aktywności nie stanowią już żadnego problemu. A alternatywa pracy w tzw. systemie „home office”, czyli możliwość świadczenie obowiązków z domu może być ważnym czynnikiem zarówno dla pracownika jak i pracodawcy.

 

Dlaczego zdalny dostęp
powinien być chroniony w oparciu o VPN?

Ochrona firmowej sieci komputerowej coraz częściej sprowadza się nie tylko do zabezpieczenia komputerów i informacji znajdujących się w fizycznej siedzibie przedsiębiorstwa, ale zadbania o bezpieczną i szybką komunikację pomiędzy wieloma siedzibami /oddziałami firmy lub firmą, a pracownikami wykonującymi swoje obowiązki zdalnie. Oferowana przez Security Partners technologia pozwala na zdalny dostęp do danych firmowych (plików, systemów CRM i ERP itp.) dokładnie tak jakby pracownicy mobilni znajdowali się w siedzibie firmy.

Sieć VPN, czyli sieć Virtual Private Network, tworzy szyfrowany tunel pomiędzy oddziałami firmy i/lub pracownikiem, a siecią komputerowa firmy. Wszystkie informacje płynące w tunel VPN są szyfrowane, przez co niemożliwe do zdekodowania dla postronnych osób. Dlatego bezpieczny, zdalny dostęp do zasobów firmy możliwy jest nawet z publicznej sieci WiFi np. w kawiarni, dworcu kolejowym, czy hotelu.

VPN

Jak jeszcze możesz podnieść efektywność pracy w swojej firmie dzięki nowoczesnej technologii?

  • Możesz blokować dostęp  do  stron  niezwiązanych  z  pracą np. You Tube, Facebook (wybranym  pracownikom  i/lub  grupom). Działanie te ogranicza bezproduktywną  aktywność  w  Internecie;
  • Odciąć możliwość pobierania wybranych danych np. filmów, muzyki lub korzystania z komunikatorów Messenger itp.
  • Menedżerowie mogą otrzymywać raporty z informacją kto i w jakich godzinach pracy odwiedzał daną stronę internetową. Oraz jak obciążał łącze internatowe (ile danych pobierał). Dzięki temu możesz zadecydować jakie strony internetowe i komu należy zablokować, aby poprawić efektywność pracy.
  • Dzięki zablokowaniu możliwości  korzystania  z  firmowego Internetu  w  celach  innych niż te związane z pracą  obniża się zużycie  łącza.  Dzięki szybszemu Internetowi do pracy nie poniesiesz kosztów zakupu “szybszego Internetu”.

Powiązane tematycznie artykuły

VPN

Czym jest sieć VPN? Dowiedz się, czy Twoja firma jej potrzebuje

Sieć VPN to skrót z języka angielskiego od Virtual Private Network, czyli Wirtualna Sieć Prywatna. Jej stosowanie staje się coraz ...
Czytaj więcej